foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

002 szkolna pangea 2017001 szkolna pangea 20173 marca 2017r. odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA” w którym wzięło udział 31 uczniów z klas IV-VI. Koordynatorką matematycznych zmagań jest pani Karolina Baran.
Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji oraz czerpanie radości z odkrywania
tajników matematyki.

Wyniki ogłoszono 21 marca, wtedy to okazało się, że do kolejnego etapu przechodzą:

  • Franciszek Turłowicz – kl.4a
  • Jakub Piwiński – kl.4b
  • Antoni Andreasik – kl.5c

Finał odbędzie się 10 kwietnia 2017r. we Wrocławiu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie, a najlepszej trójce życzymy sukcesów i gratulujemy.

16 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny KANGUR. Jest to wydarzenie międzynarodowe odbywające się w jednakowym czasie we wszystkich szkołach biorących w nim udział. Potyczki matematyczne w PSP nr 2 zorganizowała p. Ewa Chorąży. Wzięło w nich udział 31 uczniów klas III – VI w kategoriach MALUCH i BENIAMIN. Wyniki konkursu organizatorzy premiowali 3 kategoriami nagród: Laureat, Wynik bardzo dobry, Wyróżnienie.

W nasze szkole dwoje uczniów zdobyło wynik bardzo dobry: Lena Kryłat, Wiktor Krzemiński.

Wyróżnienia zdobyło 11 uczniów: Michał Woźny, Krzysztof Moskal, Kacper Chrapek, Hanna Troska, Franciszek Turłowicz, Olaf Neuman, Maksym Wasylik, Aleksandra Gałka, Jakub Staworzyński, Julia Szarata, Antoni Andreasik.

p. Ewa Chorąży

020 portrety pilsudskiego16 marca 2017r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny w 149. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramch programu "Do Wolnje i Niepodległej... - w setną rocznicę walk o Niepodległość Polski".

Jury w składzie: pan burmistrz Marek Szponar - przewodniczący komisji, pani Maria Zagórska, pani Halina Licimińska oceniało prace uczniów klas I-III w kategorii "Portret Józefa Piłsudskiego przyznało I miejsce Antoninie Baluk z kl. IA. W kategorii "Plakat na temat walk Polaków o Niepodległość" wyróżnienie otrzymał Oskar Stanisławek z kl. IIIB.

W kategorii klas IV-VI nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Maria Lesiecka z kl. VA, Gracjan Rak z kl. VIC, Julia Rostalska z kl. IVA, Karolina Moskal z kla. VID. Wyróżniono również Kaję Wychowaniec z kl. VF i Amelię Jaworską z kl. VE.

W kategorii plakatu "Walka Polaków o Niepodległość" doceniono Marlenę Werocy z kl. VF, Ninę Woźną z kl. VC, Hanne Troskę z kl. IVC oraz Kaję Wychowaniec z kl. VF. Wyróżnienia przypadły Marii Lesieckiej z kl. VA i Szymonowi Pietrakowi z kl. VE.

 

013 pierwszy dzien wiosny

21 marca 2017r. w pierwszy dniu wiosny jak co roku tradycyjnie odbył się szkolny turniej gry w dwa ognie. Rywalizacja toczyła się w kategoriach klas czwartych, piątych i szóstych. Po zaciętej walce, na najwyższym podium stanęli uczniowie klas: IVA, VB i VF, VID. Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenie pamiątkowymi dyplomami.

Dyrektor PSP nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza zapisy do klas I na rok szkolny 2017/2018, dzieci urodzonych w latach 2010, 2011 i zamieszkałych w obwodzie szkoły:

  • na podstawie zgłoszenia (rocznik 2010),
  • na podstawie wniosku (rocznik 2011).

Zapisy odbywać się będą w gabinecie wicedyrektor pani Danuty Praisnar w dniach od 21.03 do 30.03. 2017r. w godzinach od 6:30 do 15:00 w tym 29.03.2017r. do godziny 17:00. Dokumenty wymagane przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica,
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Jednocześnie ogłasza rekrutację na 87 miejsc, do oddziałów przedszkolnych („zerówka” dla dzieci 6-letnich) na podstawie wniosku rekrutacyjnego. Wnioski rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 21.03 do 30.03 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00.

Regulamin rekrutacji i dokumenty związane z zapisami dostępne są po kliknięciu "Czytaj więcej..."

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.