foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

007 kiermasz wielkanocny

W dniach 10 - 12 kwietnia 2017r. na terenie naszej szkoły odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby, wykonane własnoręcznie przez rodziców oraz uczniów. Ponadto można było zakupić słodkości przygotowane przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży wyniósł 5796,00 zł. Zgodnie z założeniem kiermaszu, dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu oraz tym, którzy odwiedzili nasz kiermasz i dokonali zakupów.

wielkanoc 2017

(...) Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: "Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem."

Jan Lechoń „Wielkanoc”

 

Radosnych, rodzinnych, zdrowych i błogosławionych
Świąt Wielkanocnych.

Wesołego Alleluja!

szkolne mrowisko 2017

10 kwietnia br. uczniowie klas IV-VI odbyli podróż do świata fantazji. Okazją do tej niecodziennej wyprawy było przestawienie Teatru InArt pt. „Szkolne mrowisko” stworzone na kanwie powieści Edmunda Niziurskiego.

Widzowie zebrani w sali widowiskowej Polskiego Radia dali się ponieść przygodom niefrasobliwego Kuby, który zamiast rzetelnie uczyć się i pracować, wolał nabyć sponę na nauczycieli. Główny bohater stanął przed nie lada wyzwaniem – mógł zdobyć nieograniczoną wiedzę z wszystkich dziedzin nauki, ale groziło mu przy tym śmiertelne niebezpieczeństwo.

Przygody Kuby uczą, że najlepszą sponą jest wytrwała, sumienna praca, która w końcu przynosi fantastyczne efekty!

Grze aktorskiej towarzyszyły liczne atrakcje: niebanalne maski, efekty dźwiękowe, świetlne i komputerowe animacje, które podobały się wszystkim uczniom bez wyjątku.

2017 003 manufaktura lizakow2017 001 manufaktura lizakow2017 003 manufaktura lizakow

W kwietniu uczniowie klasy 1A wyjechali na wycieczkę do Manufaktury Lizaków we Wrocławiu. Uczniowie poznali produkcję karmelu oraz samodzielnie zrobili dla siebie lizaki. Wszyscy dobrze się bawili.

p. Elżbieta Zielińska

004 zielniki

Zbierali rośliny i liście w ogrodzie, na szkolnym podwórku, w drodze do domu... Potem dokładnie je suszyli, rozpoznawali i oznaczali - tak powstały zielniki wykonane przez uczniów klasy VC i VD - PSP nr 2 w Jelczu - Laskowicach. Mogliśmy je oglądać na szkolnej wystawie. Pozwoliły one poszerzyć wiedzę uczniów na temat różnych gatunków drzew, roślin i krzewów występujących w okolicy, a także nauczyły rozpoznawać je po budowie liścia, jego kształcie, kolorze. Podziwialiśmy nie tylko pracowitość i systematyczność twórców tych przyrodniczych albumów, ale także zdolności plastyczne - niektórzy bowiem samodzielnie zaprojektowali strony tytułowe zdobiące te ciekawe prace.

p. Ilona Grzywacz- Lewicka

001 zonkilowy marsz

31 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w marszu żonkilowym organizowanym przez wolontariuszy hospicjum domowego w Oławie. Uczestnicy marszu przeszli ulicami rynku śpiewając, jak co roku, piosenkę "Więc chodź, pomaluj mój świat". Następnie wypuścili w niebo balony w kolorach żółtym i niebieskim, solidaryzując się z wszystkimi chorymi - pacjentami hospicjum i jego pracownikami. Nasi uczniowie przekazali wolontariuszom kosz żonkili, które będą rozdawane w czasie kwesty na rzecz hospicjum.

p. Agnieszka Kaletnik

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.