foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

8 listopada na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu – Laskowicach, której przewodniczyła pani dyrektor Agata Skierska z głębokim żalem pożegnała wielkiego przyjaciela szkoły, strażnika narodowej pamięci, niezłomnego patriotę - śp. Zdzisława Szewczuka.

Obok licznych delegacji z całej Polski hołd zmarłemu oddał również nasz poczet sztandarowy oraz przedstawiciele Klubu Patriotycznego - Mały Rycerz pod opieką pań Agnieszki Kaletnik i Anieli Hołodniak a także delegacja Jednostki Strzeleckiej pododdział Jelcz – Laskowice.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 13 wycieczka pizzeria 2a3 listopada 2017r. klasa 2a gościła na lekcji edukacyjnej w pizzerii La Fontana w Oławie. Właścicielka wyjaśniła dzieciom, skąd pochodzi ulubione danie wszystkich Włochów i małych Polaków. Następnie uczniowie mieli za zadanie samodzielnie stworzyć pizzę swoich marzeń z artykułów spożywczych, które przygotowała pizzeria. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, ponieważ dzieciaki same od początku do końca robiły swoją pizzę. W trakcie pieczenia uczniowie mogli rozładować swoje emocje na placu zabaw. A potem... Uczta! Każdy spróbował swojej pizzy, ale pychotka... Na koniec wszyscy uczestnicy kulinarnej podróży otrzymali dyplomy. Dziękujemy.

Pani Elżbieta Zielińska

016 wycieczka klasy 6a

Klasa VI a w dniach 11-13.10.2017r. przebywała na 3-dniowej wycieczce: Tyniec-Wieliczka-Kraków-zamek w Pieskowej Skale - Grota Łokietka. Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić opactwo w Tyńcu, które powstało niemal 1000 lat temu. Przewodnik opowiedział nam jego historię. Mówił też o życiu współczesnych mnichów. Po południu zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Mogliśmy poznać od podszewki trudy górniczej pracy. Nocleg i posiłki też miały miejsce pod ziemią. Spaliśmy na głębokości ok. 130 m pod jej powierzchnią. Były to niezapomniane przeżycia. Drugi dzień przeznaczony był w całości na zwiedzanie Krakowa. Mogliśmy zobaczyć: Barbakan, Rynek, kościół Mariacki, Uniwersytet Jagielloński, Katedrę i zamek na Wawelu. Złożyliśmy wizytę smokowi wawelskiemu. Trzeciego dnia przebywaliśmy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podziwialiśmy zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Grotę Łokietka. Opiekunami grupy byli: p. Katarzyna Tomala, p. Jan Glin oraz p. Bogdan Draus. W zgodnej opinii wszystkich uczestników była to najlepsza wycieczka naszej klasy.

P. Bogdan Draus

pracownia cyfrowa tablica

12 stycznia 2017r. Gmina Jelcz-Laskowice podpisała z Zarządem Województwa Dolnośląskiego umowę o dofinansowanie projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz-Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach". Celem projektu jest zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie nauki cyfrowej oraz dostosowanie do współczesnych wymagań i nowych metod nauczania placówek edukacyjnych Gminy Jelcz-Laskowice.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu-Laskowicach została utworzona pracownia cyfrowa wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i ICT, przeznaczona do prowadzenia działalności dydaktycznej z uczniami podczas lekcji z różnych przedmiotów ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania platformy edukacyjnej i zakupionego oprogramowania oraz podczas zajęć pozalekcyjnych służących rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży.

001 kup pan sczotke002 kup pan sczotkeSerdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę", która została zorganizowana w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio.

Szczoteczki i pasty do zębów zostaną wysłane do Afryki. Trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą. Zebraliśmy 71 past, 129 szczoteczek do zębów i 2 opakowania nici dentystycznych - łącznie 202 sztuki. Oto najbardziej aktywne klasy:

  • I miejsce – (41 szt.) uczniowie Pani J. Kołakowskiej i p. J. Glina (V C, VI C)
  • II miejsce – kl. VI E (zebrała 27 szt.) – wych. Pani A. Hołodniak
  • III miejsce – kl. VI D (zebrała 23 szt.) – wych. Pani M. Łagódka
  • III miejsce – kl. V A (zebrała 23 szt.) – wych. Pani E. Wychowaniec

Wśród klas gimnazjalnych najwięcej zebrała klasa II A – 17 szt. – wych. Pani J. Sajdak.
Gratulujemy!

Na zakończenie akcji najbardziej aktywne klasy spotkała słodka niespodzianka. Uczniowie zostali obdarowani domowymi wypiekami naszych gimnazjalistek. Aniela Jaworska, Daniela Kaszycka, Marta Łukomska, Nikola Kicińska i Natalia Gołąb z kl. III b oraz Julia Kryżek z kl. II b upiekły wyśmienite ciasta i babeczki. Dziękujemy za te pyszności.

Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio

001 ornitolog 201716 października klasy 6f i 6c uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" i Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne.

Zajęcia prowadzone były w ramach projektu Skrzydlaci sublokatorzy - program edukacyjny o ptakach i nietoperzach zamieszkujących budynki. Uczniowie uczestniczący w zajęciach zostali zapoznani z gatunkami ptaków i nietoperzy zamieszkującymi budynki mieszkalne oraz spotykanymi w ich sąsiedztwie. Uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści i jakie problemy mogą wynikać z sąsiedztwa z nimi oraz poznali zasady współżycia ze skrzydlatymi sublokatorami.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.