foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

wywiadowkaW dniach 6 i 7 2017r. odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 6 grudnia 2017r. (środa) - kl. IV-VII godz. 17.00
  • 7 grudnia 2017r. (czwartek) - klasy gimnazjalne godz. 17.00

Regulamin konkursu literackiego ”Mój Przyjaciel Pluszowy Miś”

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II –III G
2. Termin składania prac: do 08 XII 2017 r.
3. Prace składamy w bibliotece szkolne.
4. Uczniowie zgłaszają do konkursu wiersz, rymowankę lub krótkie opowiadanie,
bajkę( maksymalnie do 5 stron) na powyższy temat na arkuszu A4
5. Uczestnik może oddać najwyżej 2 prace;
6. Prace konkursowe będą oceniane w 3 kategoriach:
Klasy II- IV
Klasy V-VII
Klasa IIG - IIIG
7. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, dyplomy.

Jury konkursu będzie oceniało prace pod względem:
1. Zgodność utworu z tematem
2. poprawność językową(ortograficzna, gramatyczna, interpunkcyjna, leksykalna, stylistyczna)
3. oryginalność utworu.
4. estetyka zapisu.

nauczyciel bibliotekarz

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 28 i 29 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Czytaj więcej...

W środę 29 listopada zapraszamy do auli na apel „NASZE SZKOLNE SOS” klasy wraz z nauczycielami zgodnie z grafikiem:

  • 2 godzina lekcyjna – II cg, II dg, III ag, III cg,
  • 3 godzina lekcyjna – VII a, VII d, II bg, III dg,
  • 4 godzina lekcyjna – VII b, VII c, II ag, III bg.

W czwartek 30 XI i piątek 1 XII na drugim piętrze otwieramy kawiarenkę z pysznymi domowymi ciastami, tostami, owocami i sokami. Cały dochód przeznaczamy dla Polskiej Akcji Humanitarnej na kampanie: Świat bez głodu, Studnia dla Południa, Niosę pomoc Syrii i Akcja Edukacja. Przez te dwa dni zjedzone kalorie mają inny wymiar – to konkretna pomoc m. in. dla głodujących dzieciaków w Afryce czy tych żyjących w ogarniętej wojną Syrii. Liczymy na otwartość waszych serc.

Uczniowie klasy III ag oraz Dorota i Krzysztof Wróblewscy

dzien pluszowego misia oddz 0 2017Dnia 24 listopada grupy "0" hucznie obchodziły 117 rocznicę "urodzin" Pluszowego Misia. Były życzenia, tańce, śpiewy, zabawy, konkurs. Dzieci degustowały pyszny miodek i mogły zdobyć medal "Przyjaciela Pluszowego Misia".

Pani Elżbieta Zielińska

phoca thumb m 01 dzien niepodleglosciphoca thumb m 21 dzien niepodleglosciphoca thumb m 26 dzien niepodleglosciphoca thumb m 28 dzien niepodleglosciphoca thumb m 43 dzien niepodleglosci

Dnia 9 listopada br. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodsi uczniowie z klas II, III oraz IV uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez klasę IVc pod kierunkiem Pani Aleksandry Zubowskiej. Uczniowie, recytując wiersze, przeprowadzili oglądających przez lata zaborów aż do 11 listopada 1918 roku. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć wiersza „Kto Ty jesteś – Polak mały”, który został wypowiedziany z dumą i szczególną uwagą. Całość została uświetniona pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez szkolny chór pod kierunkiem pana Dariusza Drużbiaka.

Godzinę później uczniowie klasy IIa i IIIa gimnazjum oraz IVf i chór szkolny pod kierunkiem Dariusza Drużbiaka, przedstawili program artystyczny poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym ukazano rys historyczny obejmujący przyczyny utraty niepodległości, lata heroicznej walki Polaków o tożsamość narodową pod zaborami oraz czasy I wojny światowej i okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę 11.11 1918r. Uczniowie kl. IIIa gimnazjum przygotowali dodatkowo prezentację multimedialną, która ilustrowała omawiane wydarzenia historyczne. Obchody Dnia Niepodległości miały podniosły, patriotyczny charakter.

Scenariusz apelu przygotowały Iwona Płaczek i Krystyna Peliszek, o scenografię zadbały Małgorzata Waszak i Magdalena Pasierbska-Abucka.

Pani Aleksandra Zubowska

Pani Iwona Płaczek

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.