foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

13 maja br. odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość Jego Eminencja Andrzej Siemieniewski - biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej - w towarzystwie proboszcza parafii M. M. Kolbego ks. Janusza Nowickiego oraz księży wikariuszy. Obecność księdza biskupa związana była z wizytacją parafii W Jelczu-Laskowicach. Zacnego gościa przywitali nasi gimnazjaliści Paweł i Asia, a uczennice z klas młodszych wręczyły bukiet kwiatów. Pani dyrektor Agata Skierska skierowała słowa powitania w imieniu grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. W czasie spotkania z nauczycielami dyskutowano na temat wyzwań, przed jakimi stoi współczesna szkoła i środowisko lokalne naszego miasta. Wizytę zakończono wspólną modlitwą.

W kwietniu 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny związany z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VII. W sumie było ich ponad 100. Uczestnicy musieli rozwiązać trudny test wiedzy dotyczący losów Polski w XIX w oraz I wojny światowej. Nagrodą główną w konkursie była dwudniowa wycieczka do Krakowa. Pojechało na nią 10 uczniów z najwyższymi wynikami z klas IV, 10 z klas V, 10 z klas Vi oraz 10 z klas VII. Wycieczka odbyła się 10 i 11 maja 2018 r. W programie wycieczki znalazły się: Muzeum Lotnictwa, Starówka z Kościołem Mariackim, Wawel, Uniwersytet Jagielloński, a przede wszystkim miejsca związane z Józefem Piłsudskim i jego Legionami, czyli: Oleandry (Dom Józefa Piłsudskiego), kopiec jego imienia, grobowiec na Wawelu, pomnik legionistów i Piłsudskiego. Nocleg był w malowniczo położonej Woli Kalinowskiej. Nie mogło zabraknąć oczywiście smoka wawelskiego oraz wysłuchania hejnału. Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie i tryskających humorach uczestników. Opiekunami uczniów byli: p. Agnieszka Kaletnik, p. Bogdan Draus i p. Jan Glin.

001 powiatowy konkurs inf 2018 small

002 powiatowy konkurs inf 2018 small7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Oławie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Informatyczny. Konkurs był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i siódmych klas szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Piórkowska kl. 3AG, Paweł Ciach kl. 3AG i Jan Kamyk kl. 2AG. W ścisłym finale konkursu uczestniczyło 15 uczniów z wielu szkół powiatu oławskiego.

XVIII Powiatowy Konkurs Informatyczny został uroczyście rozpoczęty przez dyrektor szkoły p. Barbarę Turczynowską organizującej konkurs. Finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to był test z 40 pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Uczestnicy konkursu, na jego rozwiązanie, mieli tylko 45 minut. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o Internecie, systemach operacyjnych, aplikacjach systemowych oraz znajomości budowy komputerów, sieci komputerowych, topologiach sieciowych, protokołów internetowych oraz schematów blokowych i algorytmów.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2018 r. w Oławie odbył sie finał VIII edycji Turnieju Wiedzy o Internecie „Interiada” - konkursu wiedzy o Internecie. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów: pierwszy etap jest on-line, uczniowie rozwiązują go w szkołach poprzez stronę www, drugi etap, to etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZSP2.

Do ścisłego finału awansowali uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laksowicach, SP w Bystrzycy Oł. oraz uczniowie Gminnej SP w Oławie.

Konkurs uroczyście otworzyła pani Jadwiga Braniewska – dyrektor ZSP 2 w Oławie oraz Tomasz Frishmann – burmistrz miasta Oława. Uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania dotyczące technologii informacyjnych, oraz Internetu, jego historii i zasad działania, m. in. mediów transmisyjnych, protokołów sieciowych, domen, adresów IPv4, IPv8, wykazywali się znajomością projektowania stron internetowych, portali społecznościowych, cyber - chorób i nowinek informatycznych dotyczących Internetu. Rywalizacja, w tym roku, była wyjątkowo wyrównana. Zdobywcy pierwszego miejsca uzyskali przewagę nad drugą drużyną dopiero w ostatnim pytaniu specjalnej dogrywki.

W tym roku najlepszymi drużynami okazały się: drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pod opieką Wojciecha Dziądziak - 1 miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Bicz – 2 miejsce, a 3 miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy pod opieką pana Jacka Ozgi.

Gratulujemy sukcesów uczestnikom "INTERIADY"!

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.zsp2olawa.edu.pl/interiada/

Burmistrz informuje o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie wakacji letnich. Przewiduje się organizację czterech turnusów:

I) 25.06 - 29.06 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
II) 02.07 - 06.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
III) 09.07 - 13.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice,
IV) 16.07 - 20.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice.

Na karcie półkolonii należy wskazać termin wypoczynku (można zapisać dziecko na kilka turnusów). Godziny pobytu dziecka: od 7 do 16 (prosimy o dopisanie na karcie informacji o przewidywanych godzinach uczęszczania przez dziecko na zajęcia).

Odpłatność za tydzień (od poniedziałku do piątku): 150 zł. dla dzieci z Gminy Jelcz-Laskowice.

Organizator zapewnia wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Program półkolonii zostanie przedstawiony po zebraniu kart kwalifikacyjnych i utworzeniu się grup (grupa może liczyć maksymalnie 25 dzieci). Opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zorganizowanie półkolonii i ilość turnusów zależeć będzie od zainteresowania rodziców i możliwości organizacyjnych. Karty kwalifikacyjne można pobrać i wypełnione złożyć w sekretariatach PSP 3 przy ul. Hirszfelda 92 lub Prusa 2 w Jelczu – Laskowicach, PSP 2 przy Al. Młodych 1 w Jelczu-Laskowicach - w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2018r.

Karta kwalifikacyjna do pobrania >>TUTAJ<<

2018 konkurs biblijny small 0022018 konkurs biblijny small 00110 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 73 we Wrocławiu odbył się XII konkurs biblijny "EWANGELIA ŚWIĘTEGO JANA, CZY JĄ ZNAM?" Do konkursu zgłosiło się 12 szkół wrocławskich oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Jelcza- Laskowic. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Vc Hanna Troska oraz Karolina Tasior z klasy VId. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do napisania test składający się z 40 pytań ze znajomości treści Ewangelii. Dziewczęta zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu, w którym zaprezentowały recytację przygotowanego fragmentu Ewangelii oraz odpowiadały na pytania otwarte.

Na zakończenie konkursu przybył dostojny gość ks.bp. Andrzej Siemieniewski, który wręczył laureatom konkursu nagrody oraz dyplomy. Uczennice naszej szkoły za udział w finale otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy za uczestnictwo w ścisłym finale. Na zakończenie konkursu wykonano zdjęcie pamiątkowe uczestników i opiekunów konkursu z księdzem biskupem Andrzejem Siemieniewskim. Opiekunem uczennic była p. Krystyna Peliszek.

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.